Kredyt hipoteczny

kredyt hipotecznyWszystkich mieszkańców miejscowości Wschowa, zapraszamy do zapoznania się z naszą stroną.

Jeśli chcesz zaciągnąć korzystny kredyt hipoteczny, sprawdź naszą stronę i znajdź ofertę kredytu hipotecznego dla siebie.

Mówiąc kredyt hipoteczny najczęściej myślimy o kredycie mieszkaniowym. Dla wielu ludzi to po prostu synonimy, ale to błędne założenie.

Czym jest kredyt hipoteczny

Kredyt hipoteczny możemy wziąć jako kredyt mieszkaniowy, konsolidacyjny, budowlany czy remontowy. Przymiotnik ?hipoteczny? mówi tu tylko i wyłącznie o formie zabezpieczenia jaka jest związana z kredytem. Tym zabezpieczeniem jest hipoteka ustanowiona na konkretnej nieruchomości. Co sprawia, że w przypadku niespłacenia zobowiązania bank ma ją prawo sprzedać i tym samym pokryć niespłacany kredyt.

Taki jest właśnie potencjalny mechanizm działania kredytu hipotecznego dla banku.

A co ofiarowuje ten mechanizm kredytobiorcy?

Przede wszystkim w pewnym sensie dużo większą zdolność kredytową. Hipoteka na nieruchomości jako zabezpieczenie to możliwość uzyskania od banku większej kwoty pieniędzy i tym samym łatwiejszego ziszczenia swoich planów.

W ten sposób, jak już wcześniej wspomnieliśmy, możemy nie refinansować wcześniejsze zadłużenie. To tzw. kredyt konsolidacyjny, o korzystniejszym oprocentowaniu i niższej pojedynczej racie zobowiązania. Hipoteką możemy zabezpieczać także pożyczki pieniężne na dowolny cel. W ten sposób możemy również zabezpieczać kredyt gospodarczy.

Kredyt hipoteczny – zalety

Największą zaletą kredytów hipotecznych jest ich niskie oprocentowanie i długi okres kredytowania. Czołowe oferty bankowe ofiarowują niewiele ponad 4% Okres 30 lat to z kolei wystarczająco długo abyśmy zdołali spłacić spokojnie nawet bardzo poważne zobowiązanie.

Choć oczywiście trochę to nas kosztuje, bo należy pamiętać o tym, że im dłuższe zobowiązanie tym więcej odsetek i większe koszty. Rzecz jasna w przypadku tak dużych kwot liczy się jednak komfort spłaty rat w dogodnych wysokościach.

W przypadku tego kredytu ważne jest również jego ubezpieczenie, na wypadek śmierci, zachorowań i innych zdarzeń losowych, które mogłyby uniemożliwić nam jego spłatę. Takie ubezpieczenie kosztuje, ale oczywistym jest, że przy tej kwocie zobowiązania i jego czasokresie, bank proponuje nam, albo wręcz obliguje do jego wykupienia. Daje ono również samemu kredytobiorcy poczucie spokoju i bezpieczeństwa o przyszłość rodziny.

Kredyt hipoteczny Wschowa

Jeśli jesteś ze Wschowej, to poszukaj na naszej stronie oferty dla siebie. Znajdziesz tu wnioski do kredytów hipotecznych, które możesz korzystnie otrzymać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *