Kredyt bez BIK

kredyt bez BIKJeśli interesuje Cię kredyt bez BIK w miejscowości Wschowa, to koniecznie sprawdź i znajdź go na naszej stronie.

Jedna z najbardziej popularnych form kredytu i najczęściej poszukiwana przez internautów i pozostałych klientów sektora pozabankowego. Tak, pozabankowego, bowiem żaden bank nie udzieli nam kredytu bez sprawdzenia naszej historii w Biurze Informacji Kredytowej.

Jeśli figurują tam jakieś opóźnienia w dawniejszych spłatach albo co gorsza nie spłacone zobowiązania, to nowego kredytu bankowego niestety nie dostaniemy.

Gdzie się udać po kredyt bez BIK?

Są firmy pożyczkowe, które nie będą zaglądały w historię naszego zadłużenia, ale też nie wszystkie. Niestety przynajmniej z punktu widzenia klienta, sporo firm zaczęło przy weryfikacji potencjalnych klientów korzystać jednak z zewnętrznych baz danych.

Ci, którzy sprawdzają robią to głównie w BiK, KRD i infoMonitorze. Jednak są i tacy,którzy postanowili wyciągnąć rękę do trudnego klienta, mam tu na myśli ryzyko jego kredytowania. Wielu zastanawia się zwykle gdzie tu tkwi jakiś haczyk, ale zapewniam, że takowego nie ma. Firmy pożyczkowe, które nie sprawdzą historii i nie zapytają o dochód kompensują sobie ryzyko wyższym oprocentowaniem. Poza tym ich najlepszym zabezpieczeniem jest współpraca z najlepszymi firmami windykacyjnymi. Ściągalność złych długów przekracza w tym sektorze 80%.

A więc ryzyko dla pożyczkodawcy tak czy inaczej jest stosunkowo niskie. Nie musi on niczego wypisywać małym drukiem.

A co na to prawo?

Po tzw. aferze Amber Gold wokół para banków i firm pożyczkowych zapanowała bardzo niezdrowa atmosfera.

Korzystanie z sektora pozabankowego nie wiąże się w żadnym razie z łamaniem prawa czy przepisów. Firmy pożyczkowe działają na podstawie Kodeksu Postępowania Cywilnego, który jest częścią obowiązującego przecież w Polsce prawa.

Umowy pożyczkowe tworzone na jego gruncie chronią w równym stopniu interesy pożyczkodawcy i pożyczkobiorcy. Firmy pożyczkowe działają całkowicie legalnie, kilkanaście z nich założyło nawet Związek Firm Pożyczkowych, który prężnie działa na rzecz tego właśnie sektora.

Na co zwracać uwagę podpisując umowę?

Swe kroki kierujmy zawsze do firm oficjalnie zarejestrowanych i cieszących się zaufaniem. Zawsze, ale to zawsze czytajmy umowy. Jeśli czegoś nie rozumiemy pytajmy, albo odroczmy podpisanie. Zawsze dokładnie z ołówkiem w ręku sami przekalkulujmy czy jesteśmy w stanie spłacić pożyczkę. Pamiętajmy, żeby kierować się dla nas zasadą podobną jak w bankach.

Jeśli suma zobowiązań przekracza 50% naszych miesięcznych dochodów, może to oznaczać, lecz nie musi, kłopoty ze spłatą. Nie trzeba wtedy od razu rezygnować z pożyczki, ale np. można przemyśleć jej wielkość.

Wszystkie narzędzia finansowe są dla ludzi należy ich tylko umiejętnie używać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *