Konsolidacja kredytów

konsolidacja kredytówJeśli jesteś mieszkańcem miejscowości Wschowa i interesuje Cię konsolidacja kredytów, to koniecznie zapoznaj się z naszą stroną.

Kredyty konsolidacyjne to kredyty służące do refinansowania już istniejącego, wcześniejszego zadłużenia.

Czyli zamiast pięciu pojedynczych kredytów, które trudno Ci już spłacać masz jeden.

Ten jest za to łatwiej spłacalny, bo ma niższą ratę i niższe oprocentowanie. Oprocentowanie jest tym niższe im lepsze zabezpieczenie, a najlepsze jest rzecz jasna ustanowienie hipoteki. Jeśli możemy ją ustanowić to procedura jest bardzo zbliżona do ubiegania się o kredyt mieszkaniowy. A my możemy cieszyć się bardzo niskim oprocentowaniem, nawet od 4 do 5%. A zobowiązanie możemy sobie rozłożyć na 25-30 lat. Co znacznie odciąży nasz domowy budżet.

Konsolidacja kredytów – dokładne warunki

Wielu w takich wypadkach łamie sobie głowę nad możliwą wielkością kwoty kredytowania. Tu oczywiście warunki dyktuje bank i wielkość naszych dochodów. Ale można śmiało powiedzieć, że banki w tej sytuacji są nam w stanie pożyczyć nawet 50 000 złotych. Oczywiście może dojść do sytuacji, w której bank się do naszego wniosku nie przychyli. Głównym powodem jest zwykle sytuacja, w której suma naszych miesięcznych zobowiązań przekracza 50% dochodu.

Istnieje jeszcze jedna kwestia, która wielu spędza sen z powiek. Czy aby bank chciał skonsolidować nasze kredyty to one wszystkie muszą być spłacane terminowo? W końcu sięgamy po konsolidację z reguły dlatego, że nie dajemy sobie rady i wielu zdarzają się niestety pewne opóźnienia.

Konsolidacja przeciwko złym długom

Tu nie ma jednoznacznej odpowiedzi, polityka banków jest różna. Z reguły jednak nie konsolidują złych kredytów, a opóźnienia w spłatach nie mogą przekraczać 30 dni. To polityka jak najbardziej zrozumiała. Konsolidacja ma przeciwdziałać powstawaniu złych długów, a nie je przeksięgowywać czy kumulować. Jeśli klient teraz nie spłaca już kredytów to nie będzie tym bardziej spłacał konsolidacyjnego.

Konsolidacja kredytów z nieruchomością pod zastaw

A jeśli nie dysponujemy nieruchomością pod zastaw kredytu konsolidacyjnego, możemy się ubiegać oczywiście o takowy bez niej jednakże będzie on nas kosztował definitywnie więcej Wyraźna różnica uwidacznia się już w marży, która może wynieść nawet 5%. Wyższe jest rzecz jasna oprocentowanie, które rozpoczyna się od 10% w górę. Realnie jest to najczęściej 16%.

Rzeczywiste oprocentowanie kredytu konsolidacyjnego bez zabezpieczenia może sięgnąć nawet ponad 20%, Natomiast okres kredytowania dość znacznie się skraca. Maksymalnie jest to 10 lat. W przypadku kredytu bez zabezpieczenia hipoteką bank najczęściej może wymagać od nas również wykupienia dodatkowego ubezpieczenia.

Jeśli interesuje Cię konsolidacja kredytów, na naszej stronie możesz znaleźć wiele ciekawych ofert kredytów konsolidacyjnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *